Firma Thermoplast powstała w 1989 r. w Libiążu jako polsko-szwajcarska spółka joint-venture. Thermoplast początkowo korzystał z będącego na najwyższym światowym poziomie szwajcarskiego i austriackiego doradztwa w zakresie produkcji stolarki okiennej z tworzywa sztucznego, wytłaczania profili oraz konstrukcji i budowy narzędzi do wytłaczania. W 1993 roku rozpoczął pracę Dział Budowy Narzędzi.

W 1999 roku Thermoplast znalazł się w gronie pierwszych polskich przedsiębiorstw, które wdrożyły System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN ISO 9001.

Równolegle intensywnie rozwijana była produkcja profili meblowych oraz profili technicznych dla przemysłu, które wytłaczano z różnych tworzyw polimerowych. W 2004 oddano do użytku nową halę produkcyjną.

Thermoplast przez wiele lat był liderem produkcji okien z własnych, nowatorskich systemów profili okiennych wytłaczanych z PVC. W 2011 roku zakończono produkcję okien.

Obecnie Thermoplast prowadzi swoją działalność w oparciu o najwyższe standardy zarządzania i produkcji.

Specjalizujemy się w projektowaniu i budowaniu narzędzi do ekstruzji oraz w wytłaczaniu profili spełniających oczekiwania indywidualnych inwestorów z różnych gałęzi przemysłu.

Ponad 30 letnie doświadczenie w budowie narzędzi i ekstruzji profili z tworzyw sztucznych, własne laboratorium i mieszalnia, a także wysokiej klasy kadra specjalistów pozwala nam realizować indywidualne zamówienia na unikalne profile o najbardziej nietypowych kształtach i funkcjach dla różnych gałęzi przemysłu.

Na 24 liniach produkcyjnych wytłaczamy profile wykorzystując 15 rodzajów najwyższej jakości tworzyw sztucznych, w tym PVC, PS, PP, PA , PC, ABS, ASA, PE, PMMA. Możemy produkować 50.000.000 metrów bieżących profili oraz przetwarzać 12.000.000 kg tworzyw sztucznych w ciągu roku.

Nasze przedsiębiorstwo wdrożyło kompleksowy program zarządzania procesem produkcyjnym, oparty o koncepcję Lean Manufacturing, a we wszystkich działach przedsiębiorstwa obowiązują zasady 5S. Thermoplast jest firmą certyfikowaną według norm zarządzania jakością ISO 9001 i norm zarządzania środowiskowego ISO 14001. Przyczyniamy się aktywnie do ochrony środowiska poprzez maksymalne wykorzystywanie recyklingu tworzyw sztucznych i minimalne zużycie energii.

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kontakt:

Email: biuro@dirox.pl

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl